دستورالعمل اعطای گواهینامه نوع دوم فرهنگیان به مدارس رسید

به گزارش خبرگزاری فارس، اسدالله اسدی گرمارودی با اشاره به اینکه دریافت کنندگان گواهینامه‌های نوع دوم می‌توانند از مزایای استخدامی آن نظیر دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در شرایط احراز مشاغل مربوطه در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه برخوردار شوند، افزود: تمامی کارکنان می‌توانند حداکثر دو سطح از گواهینامه‌های نوع دوم را دریافت کنند.

وی با تأکید بر اینکه دارندگان مدرک تحصیلی معادل حداکثر مجاز به اخذ یک سطح از گواهینامه‌های نوع دوم هستند، ادامه داد: گواهینامه‌های دوره‌های آموزشی مصوب متقاضیان واجد شرایط از سال 1379 به بعد قابل بررسی و تأیید است و فقط به کارکنان رسمی و پیمانی تعلق می‌گیرد.

اسدی گرمارودی در ادامه گواهینامه های مهارتی تخصصی، تخصصی پژوهشی سطح یک و تخصصی پژوهشی سطح دو را از گواهینامه های نوع دوم عنوان و تصریح کرد: شرایط اخذ این گواهینامه‌ها در بخش مهارتی شامل دارابودن مدرک تحصیلی دیپلم متوسطه طی 1200 ساعت آموزش مصوب با شرایط حداقل 2.3 آموزش‌ها در زمینه آموزش‌های شغلی که حداقل در 6 سال طی شده باشد و حداکثر 200 ساعت آموزش در طول یک سال است.

وی، در بخش تخصصی، دارا بودن مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا گواهینامه مهارتی و طی 1000 ساعت آموزش مصوب در شرایطی که  حداقل 3.4 آموزش‌ها، آموزش‌های شغلی یا آموزش مدیران باشد که حداقل در 5 سال طی شده و حداکثر 200 ساعت آموزش در طول یک سال باشد، را از شرایط این گروه عنوان کرد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص گواهینامه تخصصی پژوهشی سطح یک اشاره کرد: شرایط لازم برای دریافت این گواهینامه‌ها دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس یا گواهینامه تخصصی و طی 800 ساعت آموزش کوتاه مدت مصوب با شرایط حداقل 3.4 آموزش‌ها در زمینه آموزش‌های شغلی یا آموزش مدیران که حداقل 5 سال طی شده و حداکثر 160 ساعت آموزش در طول یک سال، همچنین شرکت در آزمون جامع و کسب حد نصاب 70 درصد امتیاز آزمون و تهیه یک طرح تحقیقی در زمینه شغل مورد تصدی ویژه اخذ گواهینامه تخصصی پژوهشی سطح یک است.

وی در خصوص شرایط اخذ گواهینامه تخصصی پژوهشی سطح دو، دارا بودن مدرک تحصیلی فوق لیسانس با گواهینامه تخصصی پژوهشی سطح یک و طی 600 ساعت آموزش کوتاه مدت مصوب با شرایط حداقل 3.4 آموزش‌ها در زمینه آموزش‌های شغلی یا آموزش مدیران که 600 ساعت آموزش حداقل در 5 سال طی شده و شرکت در آزمون جامع و کسب حد نصاب 70 درصد امتیاز آزمون را از شرایط دریافت این گواهینامه ذکر کرد و افزود: ارائه یک طرح تحقیقی علمی توسعه‌ای در زمینه شغل مورد تصدی و تأیید آن توسط کمیته علمی پس از برگزاری جلسه دفاعیه، داشتن حداقل دو خدمت برجسته شامل پیشنهاد، ابتکار، تألیف یا ترجمه کتاب و مقاله و مستند سازی تجربیات که موجب افزایش بهره وری کار و بهبود عملکرد فردی و سازمانی شود و حداکثر معادل 200 ساعت آموزشی برای فرد در نظر گرفته شود، از دیگر شرایط کسب این گواهینامه است؛ البته ساعات آموزشی معادل سازی شده از میزان ساعات تعیین شده برای هر یک از گواهینامه‌ها کسر می‌شود.

اسدی گرمارودی با اشاره به اینکه نحوه اجرای این شیوه‌نامه نیاز به همکاری همه جانبه استان‌ها، مناطق و واحدهای آموزشی دارد، تشکیل پرونده آموزشی مرتب شده توسط متقاضی و ارائه آن به کمیته اجرایی واحد آموزشی، بررسی و تشکیل پرونده آموزشی توسط کمیته اجرایی واحد آموزشی و ارسال آن به کمیته اجرایی آموزش و توانمند سازی منطقه،جمع بندی و ارائه پرونده های آموزشی و صورت جلسات به کمیته اجرایی و آموزش و توانمندسازی استان و در نهایت جمع بندی نهایی و ارسال مدارک الکترونیکی به کمیته راهبری آموزش و توانمندسازی کارکنان وزارت آموزش و پرورش از جمله مراحل اجرایی این طرح برشمرد.

وی با توجه به بخشنامه ارسالی از سوی برخی استانداری‌ها پیشنهاد کرد: برای جلوگیری از حجم زیاد پرونده ها ابتدا بررسی آنها در دو سطح مهارتی و تخصصی انجام و سپس به بررسی پرونده‌های متقاضی سطوح تخصصی  پژوهشی سطح یک و دو اقدام شود.

/ 5 نظر / 11 بازدید
مدرسه نیوز

دوست گرامی با سلام پایگاه اطلاع رسانی مدرسه نیوز جهت اطلاع رسانی و ایجاد بانک اطلاعاتی از وبلاگ هایی که در حوزه تعلیم و تربیت فعالیت می کنند نسبت به جمع آوری و تجمیع وبلاگهای مفید و آموزنده در این حوزه در حال اقدام می باشد ، تا دیگر همکاران فرهنگی و دانش آموزان بتوانند از تجربیات دوستان در این زمینه استفاده کنند. همچنین پایگاه اطلاع رسانی مدرسه نیوز آمادگی دارد مطالب مفید و ارزنده شما عزیزان در حوزه تعلیم و تربیت را با نام خودتان و یا آن مرکز آموزشی در سایت جامع و تخصصی مدارس کشور منتشر نماید. خواهشمندیم برای ثبت در بخش وبلاگهای پایگاه اطلاع رسانی مدرسه نیوز آدرس وبلاگ خود را برایمان ارسال نمایید با تشکر سردبیر برای دسترسی به سایت فقط کافی است کلمه مدرسه نیوز را سرچ کنید. آدرس سایت: www.madresehnews.com تلفکس : 44076413 پیام کوتاه : 30001220344454 ایمیل: info@madresehnews.com madresehnews@gmail.com madresehnews@yahoo.com

تلالو اندیشه

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿[گل][گل] با نام رضا به ســـینه ها گل بزنید ، با اشک به بارگاه او پل بزنید، فرمود که هر زمان گرفتار شدید، بردامن ما دست توسل بزنید . . . ✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿[گل][گل] امام مهربونم ! تو در ادامه مهربانی خدا در مقدس ترین دقایق موعود، زاده شدی، تا خواب تمام باغستان های عقیم، از عطر نفس های تو، به شکوفایی و رویش برسد. ✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿[گل][گل] طلوع زيباى شمس الشموس از مشرق كرامت و رأفت مبارك! عیدتان خجسته ´¸.•*¨) ´¸.•*¨) ´¸.•*¨) ´¸.•*¨) ,.-~*´¨¯¨`*•~-.¸,.-~*´¨¯¨`*•~-.¸,.-~*´¨¯¨`*•~-•~-.[گل][گل]

یار دبستانی

سلام همکار گرامی از مطالب مفیدتون بهره می برم موفق باشید

زنگ املا

اول مهر، روز خانه تکانی و زدودن گرد و غبار جهل و جهالت مبارک باد. [گل]

تلالو اندیشه

هر می آید مهربانی وعشق می آید ومدرسه طلوع می کند. مهر سرشار از امید وآرزوست.... امید به آینده ای روشن امید به صبحی دل انگیز. *************** سلام همکار خوبم آغاز فصلی نو درآموزش فرزندانمان بر شما خجسته ومیمون باد. سالی سرشار از تلاش ، موفقیت وخلاقیت برایتان آرزومندم. .-~*`[گل]*•~www.talaaloweandishe.blogfa.com´¨[گل]*•~-•~