تغییر شیوه های تدریس زبان های انگلیسی و عربی در سال آینده

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از تغییر شیوه های تدریس زبان های انگلیسی و عربی در مدارس کشور و تاکید بیشتر روی مکالمه دانش آموزان خبر داد.

فاطمه قربان گفت: کتاب های سوم ابتدایی و اول متوسطه اول (اول راهنمایی) براساس برنامه درسی ملی برای سال تحصیلی ۹۳-۹۲ تغییر محتوایی می کند.

وی افزود: در مقطع اول راهنمایی محتوای کتاب های زبان انگلیسی و عربی براساس برنامه درسی ملی و با تاکید بیشتر روی مکالمه دانش آموزان تغییر خواهد کرد.

به گفته قربان، متاسفانه اگرچه در سال های اخیر دانش آموزان راهنمایی و دبیرستان زبان های انگلیسی و عربی را فرا می گرفتند، اما پس از خروج از مدرسه این دانش آموزان نمی توانستند به این زبان ها صحبت کنند که در تغییر محتوای کتاب براین مورد تاکید زیادی شده است.

معاون آموزش ابتدایی درباره آموزش زبان انگلیسی در مقطع ابتدایی نیز توضیح داد: چنین اقدامی با توجه به نارضایتی والدین نسبت به تعداد کتاب های درسی و همچنین آشنا نبودن دانش آموز به فضای تحصیل و مدرسه در مقطع ابتدایی صورت نمی گیرد و دانش آموزان در این مقطع با مهارت های زندگی اجتماعی و فردی آشنا می شوند.

/ 4 نظر / 11 بازدید
دبستانی های عزیز ( نورائی )

سلام همکار گرامی:، خسته نباشید. ****** خانه دوست كجاست؟" در فلق بود كه پرسيد سوار. آسمان مكثي كرد. رهگذر شاخه نوري كه به لب داشت به تاريكي شن‌ها بخشيد و به انگشت نشان داد سپيداري و گفت: "نرسيده به درخت، كوچه باغي است كه از خواب خدا سبزتر است و در آن عشق به اندازه پرهاي صداقت آبي است مي‌روي تا ته آن كوچه كه از پشت بلوغ، سر به در مي‌آرد، پس به سمت گل تنهايي مي‌پيچي، دو قدم مانده به گل، پاي فواره جاويد اساطير زمين مي‌ماني و تو را ترسي شفاف فرا مي‌گيرد. در صميميت سيال فضا، خش‌خشي مي‌شنوي: كودكي مي‌بيني رفته از كاج بلندي بالا، جوجه بردارد از لانه نور و از او مي‌پرسي خانه دوست كجاست." خانه دوست كجاست *********** شاد و سربلند باشید... [گل][گل][گل]

مشق عشق

هیچ گاه ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خودتان مقایسه نکنید. سلام همکار ارجمند ،خدا قوت خسته نباشید. با امید بهترینها و آرزوی سلامتی و شادکامی